tr | en
8
Nis
2019
Mevcut yatırımı korurken geleceğin BT'sine güç katmak: Red Hat Enterprise Linux 8
Kategori: Red Hat
Linux containers, Kubernetes, yapay zeka, blockchain ve diğer birçok teknik gelişmelerin tamamı ortak bir payda olarak, yaklaşık 20 yıldır görev-kritik canlı sistemlerin ana bileşeni olan Linux'u paylaşmakta. Bugün, iş dünyasının BT altyapısını geleceğe taşıyacak Linux temellerini sunuyoruz. Red Hat Enterprise Linux 8 ile tanışın.

Günümüzde kurumsal BT tarihinin en hızlı gelişimini yaşamakta. Bu gerçeklik kurumların her türlü işyükü isterini karşılayacak ve her türlü uygulamayı her yerden sunmalarına olanak verecek şekilde, veri merkezinden çoklu kamusal buluta kadar tüm ayakizini kapsayan ortak bir temeli de zorunlu kılmaktadır..

Red Hat Enterprise Linux 8 ile birlikte gerek gelişen gerekse mevcut kurumsal BT gereksinimler için uygun ortak bir temel için çalışıldı.  Dünyanın bu yeni nesil kurumsal Linux platformu, kurumların fark yaratacak ürün ve hizmetlerini sunmak amacıyla, container, Kubernetes vb. yeni buluşları uygulamak için kullandıkları, hibrit bulut üzerindeki sayısal dönüşüm stratejilerini desteklemek üzere geliştirildi. Red Hat Enterprise Linux 8 aynı zamanda BYT ekiplerinin inovasyon taleplerini istikrar ve üretkenlik ile buluşturmak suretiyle mevcut teknoloji yatırımlarını optimize etmelerini ve katma değer elde etmelerini de sağlar.

Red Hat Enterprise Linux 7 ile birlikte yeniden tanımlanan işletim sistemi kavramı dört  yıl boyunca dramatik bir değişim geçirdi ve Red Hat Enterprise Linux 7'te bu değişim ile birlikte gelişti. Red Hat Enterprise Linux 8 ile birlikte bir kez daha çıta yükseldi ve bir işletim sisteminin BT inovasyonunu nasıl olanaklı kılacağı gösterildi Red Hat Enterprise Linux 8 ile birlikte gelen yüzlerce iyileştirme ve düzinelerce yeni özellik yanısıra platformun mevcut canlı sistemleri etkilemksizin platformun sayısal dönüşümüne güç sağlaması ve hibrit bulut uyumluluğu desteklemesi amacıyla birçok anahtar yetenek tasarlandı.

Red Hat Enterprise Linux 8 kullanıcı alanındaki paketleri daha basit ve esnek bir şekilde sunmak için Uygulama Akışları (Application Streams) kavramını getirdi. Artık kullanıcı paketleri çekirdek işletim sistemi paketlerine kıyasla çok daha hızlı güncellenebilecek ve işletim sisteminin br sonraki majör sürümünü beklemeleri gerekmeyecek. Aynı zamanda "application stream" aracılığıyla bir betik dili ya da veritabanı sistemi gibi paketlerin farklı sürümlerinin aynı anda kurulumu mümkün kılındı. Böylelikle Red Hat Enterprise Linux'ün kullanıcı tarafından özelleştirilmiş sürümlerinin altındki platformun kararlılığını etkilemeksizin sunulabilmesine de izin veriyor.

Yenidan tanımlanan mimarinin ötesinde Red Hat Enterprise Linux 8 aşağıdaki iyileştirmeleri de sunmaktadır:

  • İletişim (Networking)
  • Güvenlik
  • Linux Containers
  • Sistem Yönetimi
  • Dosya sistemleri ve depolama

Geleceği deneyimleyin

BT'nin geleceğinin temeli olarak Red Hat Enterprise Linux 8 neler sunmaktadır ı anlatmak ile yetinmeyip bubnu deneyimlemenizi de istemekteyiz. Bu bağlamda mevcut müşterilerimize Red Hat Enterprise Linux 8 indirerek ne getirdiğini gözlemlemelerini  önermekteyiz. Konu ile ilgili her türlü soru, talep ve önerinizi lütfen pk @ yorenet.com adresimize yazın. Teknik ekibimiz mutlaka dönüş yapacaktır.

 


Yorum Ekle (giriş yapın)