tr | en
8
Kas
2013
SUSE Cloud 2.0
Kategori: Suse
OpenStack tabanlı özel bulut sistemleriniz için gelişmiş yetenekler sunar.

OpenStack Projesi'nin en son adımı olan OpenStack Grizzly'yi destekleyen SUSE Cloud 2.0, gelişmiş yükleme ve yönetim özellikleri sağlıyor; OpenStack Projesi'nin sağlamlaştırılmış network ve depolama teknolojileriyle birlikte size OpenStack tabanlı, kurumsal kullanıma en hazır özel bulut platformunu sunuyor. SUSE Cloud 2.0, karma hiper yönetici(hypervisor) bulut ortamlarının yönetimi için ideal bir özel bulut platformu sunan yeni sanallaştırma seçenekleri sağlıyor. Dahası, kurumunuzun altyapısal ihtiyaçlarına yönelik bir özel bulut platformunu esnek seçeneklerle yapılandırabilmeniz için, SUSE Cloud 2.0 size kurumsal partnerlerimizin depolama ve network çözümleri için ek destek sunuyor.


Güncellenmiş OpenStack sürümü ile daha büyük ve kolay işlemler

SUSE Cloud 2.0, OpenStack Grizzly sürümünü temel alarak OpenStack Block Storage ve OpenStack Networking bileşenleri için tam destek içeriyor. OpenStack Block Storage, kurumlara sanal makina düzeyinde kalıcı blok depolama için daha fazla seçenek sunuyor. OpenStack Networking; ölçülebilir ağ yönetimini olanaklı hale getiren hizmet olarak ağ iletişimi özelliği, zengin ağ topolojileri inşa etmek için bir API ve gelişmiş ağ servisleri oluşturma imkanıyla SUSE Cloud'un ağ yeteneklerini artırıyor.


İyileştirilmiş kurulum süreci ile yatırımlarınızın geri dönüşü daha hızlı olacak

SUSE, kurulum altyapısının ilk sürümü üzerinde yaptığı çalışmalarla, açık kaynak kodlu yaygınlaştırma altyapısı Crowbar'ın son sürümüyle entegrasyonu tamamlayıp güncellenmiş bir kullanıcı arayüzü ekleyerek SUSE Cloud 2.0'ın ölçülebilirliğini artırdı.

Karma hiper yönetici bulut ortamlarınızı kolaylıkla yönetin

Kurumlar işyükü performanslarını optimize edebilmek için, lisans masraflarını düşürürken veri merkezlerindeki çoklu hiper yöneticilerinin sayısını artırdılar. SUSE Cloud size karma hiper yönetici desteği sağlar, böylelikle karma hiper yönetici ortamlarınızın bakımı için daha fazla esneklik kazanabilir ve önceki teknoloji yatırımınızdan elde ettiğiniz verimi artırabilirsiniz. SUSE Cloud 2.0, KVM ve Xen hiper yönetici ortamlarını desteklemesinin yanı sıra Microsoft Hyper-V için tam destek sağlayan ilk OpenStack dağıtımıdır. Ayrıca VMware ESXi entegrasyonu da SUSE Cloud 2.0'da bir teknik önizleme amaçlı olarak sunuluyor.

Partner çözümleri için artırılmış destek, bulut sisteminizin kurumsal yeteneklerini genişletecek

SUSE Cloud 2.0, Swift ve Amazon S3 (Simplified Storage Service) blok depolama çözümlerine uyumlu API desteği sağlayarak, Ceph ve Ceph Rados Gateway için bir teknik önizleme içeriyor. Amazon EC2 ve S3 için sunulan API'ler, buluta istenilen miktarda veri kaydetmek ya da kaydedilen veriyi çekmek için Ceph'in tam yedekli veri depolama altyapısına kolay erişim sağlayarak şirketlerin hibrit bulut çözümlerini yaygınlaştırmayı seçmesine yardımcı oluyor. Ayrıca SUSE, çözüm ortakları olan Coraid, EMC, Inktank ve NetApp gibi şirketlerle birlikte çalışarak SUSE Cloud kullanıcılarına geniş bir blok depolama eklentileri yelpazesi sunuyor. Bunun yanı sıra, SUSE Cloud Networking eklentisi müşterilerin Cisco, Midokura, Open Vswitch ve VLAN köprüleme çözümlerinin gelişmiş yeteneklerine erişmelerini olanaklı kılıyor.

Aşağıdaki videoyu izleyerek SUSE Cloud hakkında merak ettiğiniz diğer birçok şeyi öğrenebilirsiniz:

 


Yorum Ekle (giriş yapın)