tr | en
21
Eki
2013
SUSE Linux Enterprise Servis Paketi 3
Kategori: Suse
Görev-kritik işyükleriniz için en ölçeklenebilir ve güvenli temel yapıtaşımız

Son teknoloji ürünü donanımları desteklemesi, RAS özelliği ve geliştirmeleri ile SUSE Linux Enterprise 11 Servis Paketi 3, kritik işyükleriniz için size eskisinden daha geniş yükseltme ve genişleme imkanları sunuyor. SUSE Linux Enterprise 11'in piyasaya sürüldüğü 2009'dan bu yana yayımlanan tüm yamaları içeren bu servis paketi ile, IT servislerinizi güvenilir ve düşük maliyetli biçimde sunabileceğiniz en güvenli platformumuza sahip olacaksınız.

Yeni donanım desteği, daha fazla ve daha iyi büyüme kapasitesi demektir

Geçmişte, işlemci ve I/O yoğunluklu uygulamalar için sunucularınızı yükseltirken işletim sistemi ve donanım seçenekleriniz kısıtlıydı. Bugün, Servis Paketi 3 ile daha fazla seçeneğiniz var.

Servis Paketi 3, piyasa standartlarındaki en yeni yükseltilebilir donanımları destekliyor. Örneğin Intel® E5 ailesi Xeon® işlemci, 4. nesil Intel® Core™ işlemci, AMD Opteron™ 4000 ve 6000 platform serileri ile PCI Express SSD kartları. 4096 mantıksal CPU desteği, sertifikalı donanımlarda 16TB RAM desteği ve yüksek hızlı bağlantılarıyla öne çıkan bu yeni sistemlerin SUSE Linux Enterprise Servis Paketi 3 ile birleşmesi; yaşlı ve pahalı RISC/UNIX tabanlı altyapınızı modernize edebileceğiniz ideal yükseltme seçeneğini oluşturuyor.

Servis Paketi 3, artırılmış CPU ve bellek limitleriyle, son sürüm açık kaynak kodlu hypervisor çözümleri KVM 1.4 ve Xen 4.2 ile birlikte geliyor. Ayrıca gelişmiş sanallaştırma performansı için geniş VT-d teknolojisini ve 256GB paylaşımlı bellek segmentlerini destekliyor. Daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Depolama, dosya sistemi ve network iyileştirmeleri sayesinde daha iyi bir genişleme altyapısı

Web sunucuları gibi dağıtık işyükü temelli çalışan sistemlerde en iyi performans, genişleme ile yani paylaşımlı bir depolama alanını kullanan işlem birimlerinin networklere eklenmesiyle elde edilir. Servis Paketi 3 ile, düşük maliyetli sunucu donanımlarından faydalanabilir; yüksek elastikiyete ve yüksek erişilebilirlik performansına sahip bir altyapıyı veri merkezinizde, bulutta ya da her ikisinde birden kurabilirsiniz.

Servis Paketi 3, genişleme çözümlerinizin bileşenleri arasında gelişmiş bir iletişimi sağlayan açık kaynak kodlu yüksek hızlı bağdaştırıcılar, protokoller ve adaptörleri destekliyor. Genişletilmiş sistemlerinizin en yüksek performansla çalışması için aşağıdaki modüller için sağlanan sürücüler güncellendi:

    8G/16G fiber kanal adaptörleri
    10G/40G Ethernet adaptörleri
    New iSCSI target (LIO) desteği
    Improved Fiber Channel over Ethernet (FCoE)
    Data Center Bridging (DCB)
    Open Fabrics Enterprise Distribution (OFED 1.5.4)


Gelişmiş ince ayar seçenekleriyle güncellenen LVM desteği, paylaşımlı depolama alanlarını daha iyi optimize etme olanağı sunuyor. Daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Servis Paketi 3, NFS için IPv6 desteğini genişletiyor. NFSv4 için IPv6 desteği, SUSE Linux Enterprise 11 Server Servis Paketi 2 ile birlikte sunulmuştu. Şimdi ise, Servis Paketi 3, NFSv3 için mevcut NFS varlığından yararlanmaya devam edip birlikte çalışabilirliği artıracak bir IPv6 desteği sunuyor.

Servis Paketi 3, x86 (32 bit ve 64 bit), Itanium, POWER ve System z mimarileri için en güncel cluster yapılarını içeriyor. SUSE Linux Enterprise High Availability Extension 11 Servis Paketi 3 ise, IP yük dengeleme özelliği taşıyan web sunucuları gibi network servislerinin genişletilebilmesini destekliyor.

İster genişletilebilir, ister yükseltilebilir bir altyapı kurmuş olun; görev kritik işyüklerini çalıştırdığınız sistemleriniz için sistemlerinizin ve verinizin güvenliğinden daha önemli bir şey yoktur. Servis Paketi 3, SUSE Linux Enterprise 11'in piyasaya sürülmesinden itibaren yayımlanan tüm güvenlik yamaları ve güncellemeleri ile uyumludur. Ek sertifikalar ve güvenlik iyileştirmeleriyle, Servis Paketi 3 şu anda mevcut en güvenli platformumuz.

SUSE Linux Enterprise 11 sektörün öncü güvenlik otoriteleri tarafından geliştirildi ve en hassas verilerin dahi emanet edilebileceğini gösteren bir sertifikayı kazandı. SUSE Linux Enterprise 11 tabanlı birçok ürün Mart 2013'te Common Criteria Certification at Evaluation Assurance Level EAL4, Nisan 2013'te ise U.S. Federal Information Processing Standard (FIPS) 140-2 güvenlik belgelerini almaya hak kazandı. Daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Servis Paketi 3, Unified Extensible Firmware Interface (UEFI) Secure Boot mekanizmasını entegre eden ilk kurumsal Linux dağıtımı oldu. UEFI Secure Boot, sistem başlangıcında çalıştırılması gerekli çekirdek modüllerini hedef alan zararlı saldırılara karşı daha güvenli bir boot süreci sunuyor. Diğer güvenlik özellikleri hakkında bilgi almak için tıklayın.

 


Yorum Ekle (giriş yapın)