tr | en
17
Oca
2012
SUSE Studio
Kategori: Suse
Uygulamalarınız için hızlı ve esnek bir dağıtıma sahip olun! SUSE Studio ihtiyaç duyduğunuz tüm taşınabilir uygulamalarınızı hazırlayıp, paketleyip, sunmanıza yardımcı olur.

Kuruma değer katma ihtiyacı olduğundan, IT organizasyonları, altyapı maliyetlerini azaltmak, sermaye harcamalarını yönetmek ve işlemlerini merkezileştirmek için giderek artan bir baskıya maruz kalmakta. Ve bu işler için daha da gelişmiş destek sağlamanız gerekir. Sonuç olarak, önde gelen IT kuruluşları standartlaştırma, sanallaştırma ve bulut bilgi işlem gibi alanlarla giderek daha çok ilgilenmektedirler.

SUSE Studio taşınabilir ve bulut etkin uygulama imajları veya cihazları kurmaya, yapılandırmaya ve korumaya yardımcı olarak yazılım kurulumlarının karmaşıklığını ve bunların bakım ve destek maliyetlerini azaltmak için tasarlanmıştır. Çok kısa bir sürede (sadece birkaç tıklamayla!), fiziksel, sanal ve/veya bulut ortama yeni veya mevcut bir uygulama dağıtmak istediğinize karar verirsiniz. SUSE Studio x86 veya mainframe ortamında dağıtmak istediğiniz uygulamanızı seçmenizi bile sağlar.

Hızlı, Otomatik Sistem Kurulumu ve Yönetimi için Yeni Bir Yaklaşım: SUSE Stüdyo

SUSE Stüdyo, Standart Web Tarayıcınızı kullanarak tamamen size özel paketleriniz, betikleriniz ve temalarınız ile dağıtımlar hazırlamanıza olanak sağlar. Popüler dağıtımlardan olan openSUSE, SUSE Linux Enterprise Server ve SUSE Linux Enterprise Desktop dağıtımlarını hazırlayıp, dağıtmanızı sağlar. Hazırladığınız işletim sistemine uzaktan SSH (Secure Shell) veya web tarayıcınız ile direkt bağlanarak, yaptığınız değişikliklerin direkt olarak hazırlamış olduğunuz dağıtım imajına yansımasını sağlayabilirsiniz. Hazırladığınız imaj dosyasını VMware, KVM ve Canlı CD/USB veya bir tıklama ile Amazon EC2 bulut ortamına gönderebilirsiniz. Hazırladığınız dağıtımı kolayca web üzerinden yönetebilmeniz için WebYaST yönetim programı direkt olarak dağıtımların içine eklenmiştir. Talep etmeniz durumunda hazırlamış olduğunuz dağıtımın özelliklerini KIWI XML dosyası olarak çıktı alarak ilgili dosyayı OBS(Open Build System)'ye aktarıp OBS üzerinde çalışmaya devam edebilirsiniz.

SUSE Studio karmaşıklığı azaltmak için muazzam bir yardımcıdır. SUSE Studio uygulamanın boyutunu küçülterek uygulamaları güçlendirir ve alt katmandaki yazılım kurulumunu etkili bir şekilde çözmenizi sağlar. Bu, normalde uğraşmak zorunda olduğunuz sürüm ve yama yönetimi sorununu ortadan kaldırır. Aynı zamanda uygulamalarınızı ilerleterek standartlaştırmanıza yardımcı olabilir.

IT departmanları için Avantajları:

 • Çözümünüzü fiziksel, sanal ve bulut ortamlarda çalıştırmak için esneklik sağlar

 • Standart çözüm yığınları

 • Azaltılmış üretim, hazırlık döngüsü

 • Yazılım güncellemeleri daha az olduğundan, daha az bakım masrafı gerektirir

 • Bakım ve dağıtım sürecinde artan verimlilik

 • Konuşlandırılmış yazılım cihazlarının tam kontrolü ve yönetimi

 • Uygulama kontrolü ve zamanlandırılmış güncelleme ile gelişmiş güvenlik

Yazılım Üreticileri için Avantajları:

 • Farklı yapıdaki IT ortamları için mevcut mimariyi ve konfigürasyonu yeniden yapılandırmadan çözüm oluşturur.

 • Kurumunuzun yeni ihtiyaçlarını kolay ve hızlı bir şekilde sağlar.

 • Komplike, karmaşık kurulumların hazırlanmasını, yapılmasını ve desteğini kolaylaştırır

 • Hazırlamış olduğunuz sistemlerin yaşam döngüsünü kontrol edin

 • Uygulama kontrolü ve zamanlandırılmış güncellemeler ile gelişmiş güvenlik

 • Piyasaya çıkış hızı


Bir tıkla sanal uygulamaları hazırlayın

SUSE Studio ile kurulu sanal uygulamalar kusursuz bir şekilde kurumsal sanallaştırma platformlarıyla ve VMware, VirtualBox, Xen, KVM, Hyper-V, OVF virtual machines, SUSE Cloud, OpenStack ve Amazon EC2 gibi standartlarla uygunluk sağlamaktadır.

Sanallaştırma Teknolojileri yeni sunucu edinmeyi kolaylaştırır, hızlandırır ve daha ucuza yapmanızı sağlar. Sanallaştırma Teknolojileri, sunucu kullanımını artırır, sunucu hazırlama süresini yüzde doksanlar seviyesinde azaltabilir, servis kesintisi sürecinde işin devam edebilmesi için yüksek kullanılabilirlik sunar ve yeşil veri merkezinde güç, soğutma ve taşınmaz masraflarını düşürür.

Günümüzün farklı IT ortamları için tasarlanmıştır, SUSE Studio geliştiricilerin OVF ile birlikte VMware, KVM ve Xen dahil tüm büyük hipervizörler için sanallaştırma uygulamalarını hızlı bir şekilde test etmelerine, dağıtmalarına ve oluşturmalarına olanak tanır. SUSE Studio tekrar kullanılması durumunda sanal imaj veya uygulama hakkında tüm bilgileri bir tıkla depolar.


Yorum Ekle (giriş yapın)